عدو شود سبب خیر

USA-Flag.jpg800

نخستین خبر حمله هوایی روسیه به مواضع داعش در مورخ چهارشنبه ۸ مهر از یکسو خبر خوبی بود چرا که باوجود قدرت بزرگی مانند روسیه امید به پایان جنگ چهارساله را افزایش میداد ولی این خبر خوب درعین حال حکایت از حاشیه هایی داشت که آن حاشیه ها ذائقه را تلخ میکرد . حاشیه این خبر چیزی نبود جزء ورود دوباره دو قدرت قدیمی روسیه و آمریکا در تقسیم زمین, اندک زمانی قبل یعنی قبل از فرو پاشی شوروی سابق تقریبا کره زمین میان دو قدرت آمریکا و شوروی تقسیم شده بود و این تقسیم تا آنجا ادامه یافته بود که در میان کشور آلمان دیواری این تقسیم بندی را نشان میداد.
و اما امروز بار دیگر چانه زنی برسر تقسیم کشوری میان آمریکا و روسیه درحال شکل گیری است.


آمریکایی ها با شیطنت تمام با استفاده از عواملی مانند عربستان قطر و ترکیه گروه هایی را مسلح و روانه سوریه کردند و آنگاه بگونه ای عمل کردند که توازن قوا بین اسد و شورشیان تقریبا یکسان باشد ؛ البته اینطور بنظر میرسید که طرف آمریکایی ها ایران باشد تا روسیه به عبارتی وضعیت در سوریه را بگو نه ای در آورد که ایران متمایل به همکاری با آمریکا شود ولی به ناگاه روسیه وارد صحنه شد و صحنه بازی را نه تنها برهم زد بلکه میدان دار سوریه گردید.
آمریکایی ها ابتدا سعی کردند که با ارسال تجهیزات پیشرفته از نوع موشک های استینگر روسیه را تحت فشار قرار دهند ولی جدیت روس ها و خطر از کنترل خارج شدن موشک ها این نظریه را منتفی کرد.
موضوع از این قرار بود که ، قطر از طریق ترکیه موشک های جدید زمین به هوا از نوع استینگر به سوریه فرستاد تا مخالفان سوری بتوانند به کمک آنها جنگنده های روسی را هدف قرار دهند اما دولت ترکیه از فرستادن این محموله ها به تقاضای واشنگتن خودداری کرده است. واشنگتن هشدار داده ارسال این موشک ها می تواند جنگ با روسیه را به مرحله بی پایانی برساند و برای همین از ترکیه خواسته است موشک های ارسال شده از سوی قطر را به آن کشور باز گرداند. این عقب نشینی آمریکا متعاقب هشداری بود که روس ها به قطری دادند؛ روسیه به روشنی هشدار داد که عزم خود را جزم کرده است که تمامی گروه‌های تروریستی را بدون استثنا از بین ببرد و در این کار تاب مقاومت هیچ کشوری در برابر خود را ندارد و در برابر هر گونه واکنش ایذایی به شدت واکنش نشان خواهد داد.
واقعیت تلخ 
طی چند دهه اخیرا رفتار آمریکایی ها نشان داده که بی محابا و بدون شرمساری با رفتار فرعون مابانه گام به گام کشورها را یکی پس از دیگری به ویرانه تبدیل میکند اگر قذافی دیکتاتور بود ولی کشورش اینچنین نا امن و دستخوش حوادث تروریستی نبود ؛ روی کار آوردن نظامیان در مصر و به بند کشیدن مرسی ؛ تجاوز سعودی ها به یمن با چراغ سبز آمریکا ؛ کمک به شکل گیری داعش با نیت وادار کردن عراقی ها به بازگرداندن سربازان رانده شده آمریکایی از عراق ؛ چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. حمایت امریکایی ها از وهابیت سعودی یعنی کسانی که افکارشان زاینده تروریست است حقیقت تلخ دیگری است که سردراز دارد . آمریکا نشان داده برای رسیدن به هدف از هیچ کار کثیفی اباء نداشته و ندارد ملت ایران خوب میداند که گروهک کثیفی مانند منافقین که خود مجاهدین خلق ایران میخوانند چه کسانی هستند آنان همان ستون پنجمی هستند که در کنارصدام حسین به روی مردم خود سلاح کشیدندو اگر توان آنرا داشتند کشور ایران را به صدام تقدیم میکردند و حال این جماعت در پناه آمریکایی ها به جاسوسی برعلیه ملت خود مشغول هستند.
عدو شود سبب خیر 
البته آنچه از این رفتار فرعون مابانه آمریکایی ها نصیب ملت ها شده خود نعمتی است آسمانی چراکه زیر دستکش مخملی آمریکایی ها دست چدنی برملاشد و امریکایی ها به چنان ذلت و بدبختی گرفتار شدند که برای ادامه حیات سیاسی به گزینه های استفاده ابزاری داعش روگردان شدند. آمریکایی ها صرفا باتکیه بر قدرت نظامی و برتری اقتصادی خود است که نفس می کشد نه به ماهیت و اعتبار و این بدترین برای اوست .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.