اربعین حسینی برعاشقان حسین و آزادگان جهان تسلیت

اربعین حسینی بر آزادگان جهان تسلیت

خدایا از کرم بزرگواریت به ما عنایتی فرما که در طول عمر هر دهه محرم و اربعین حسینی که مشگی پوش میشویم یک قدم به مرام و رویه حسین ابن علی نزدیکتر شویم و هنگام مرگ آنگونه باشیم که رضایت حسین ابن علی را فراهم آورده و حضرت از مستقبلین و فریاد رسد ما در قبر باشد .
خدایا پناه می برم به تو از اینکه اربعین به اربعین سیاه جامعه سیاه به تن کن و قال و قول بیش نباشد :
مرام حسین ابن علی علیه السلام
-ای مردم! رسول خدا (ص) فرمود: هر کس (مسلمانی) سلطان ستمگری را ببیند که حرام خدا را حلال شمرده و عهد خدا را می شکند، خلاف سنت رسول خدا رفتار میکند و در میان بندگان خدا به گناه و ستم عمل می کند، ولی او (شخص مسلمان) سکوت اختیار کند ونه از راه کردار و نه از راه گفتار او (سلطان ستمگر) را سرزنش نکند و در مقام انکار و عیب گویی بر نیاید، بر خداوند است که او (مسلمان سکوت اختیار کرده) را به کیفر و سزای همان ستمگر (آتش جهنم) محکوم کند.
-شهادت حسین پیامی روشن داشت حضرت با شهادت خود نشان داد “آنها که تن به هر ذلتى مى ‏دهند تا زنده بمانند، مرده‏ هاى خاموش و پلید تاریخند .حضرت با زنده نگه داشتن فلسفه شهادت به آزادگان جهان نوید داد که شهادت، برنده ترین سلاحی است که هیچ دشمنی را یارای مقاومت در برابر آن نیست،
-شب عاشورا از هزار یار حسین تنها ۷۲ نفر باقی ماندند؛ حضرت خطاب به آنان می فرماید اگر در بین شما کسی هست که به مردم بدهکار و مقروض است و دلش گذشته که بدهی و دین خود را اداء نکند از میان ما برود چرا که جهنمی است . یعنی شرط اول و آمادگی برای شهادت در راه خدا پاک بودن شکم از ناخالصی است.
-در روز عاشورا حضرت وقتی با همه و سرو صدای ساختگی لشگر یزد در مقابل سخنان خود مواجه میشود می فرمایند : بجهت آنکه شکم های شما از حرام پر شده گوش هایتان تحمل شنیدن حرف حق (پیام آسمانی ) را ندارد .
-هنگامی که در گرما گرم جنگ وقت نماز فرا میرسد حضرت به اقامه نماز می ایستد حضرت با این عمل نشان میدهد که تنها قیام متصل به خدا یعنی قیام خالص و قیام بدون اتصال یعنی قیام ناقص و قیام برای دنیا.
-زینت ادامه دهنده راه برادر حماسه ای دیگر آفرید حماسه ای که قیام عاشورا را چنان رسا کرد که حتی گوش ناشنوای یزید شنید و آنگونه شرمسار شد که مجبور به اجازه عزاداری دهد
-شروع قیام زینت از عصر عاشورا شروع شد آن هنگام که موقع نماز فرار رسید ابتدا نماز را بجای آورد وعجیب آنکه نماز های مستحبی او ادامه داشت البته ان شب تنها شبی بود که نماز مستحبی را نشسته اقامه کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.