شئ مرموز صحرای یوتا از تپه‌های رومانی سر درآورد

چهار روز پس از ناپدید شدن شیٔ اسرارآمیزی که کشف آن در صحرایی در آمریکا جنجال‌برانگیز شده بود، ظهور مشابه همان شیٔ در تپه‌ای در رومانی خبر ساز شده است.

بر پایه گزارش‌های رسانه‌های محلی، یک جسم فلزی یکپارچه به ارتفاع ۴ متر در تپه باتکا دوامنه واقع در حاشیه در شهر پیاترای رومانی پیدا شده که شباهت زیادی به شیٔ اسرارآمیز مفقود شده در صحرای سرخ ایالت یوتای آمریکا دارد.

اداره مدیریت اراضی ایالت یوتا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که «بر پایه گزارش‌های موثق» این شیٔ که روز ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) کشف شد، در شامگاه ۲۷ نوامبر (۷ آذر) به طور نامشخصی «دزدیده شده» است.

شیٔ جنجالی، یک حجم یکپارچه از جنس فلزی براق است که شبیه به منشور سه‌وجهی شکل داده شده و ارتفاع آن بین ۳.۵ تا ۴ متر برآورد شده است. نخستین بار حدود ۱۳ روز پیش مأموران حیات‌وحش ایالت یوتای آمریکا در حال گشت زنی با بالگرد این شیٔ عجیب را کشف کرده بودند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هنوز مشخص نیست که این اشیاع از کجا آمده‌اند ولی تاکنون دو فرضیه در مورد آن‌ها مطرح شده است. نخست این که حضور آنها می‌تواند ناشی از شوخ طبعی گروهی با الهام از از رُمان و فیلم علمی-تخیلی «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی» باشد که بر جنبه خرد بخشی یک تک سنگ(مونولیت) سیاه مشابه شیٔ کشف شده تاکید داشت.

دومین فرضیه مطرح نیز ارایه یک اثر هنری با هدف کسب شهرت برای خالق است. چنان که برخی بر این باورند که این اشیاع شباهت بسیار زیادی به حجم‌های هنری خلق شده توسط پیکرتراش فقید آمریکایی، جان مک‌ کراکن دارد.

مطالب مرتبط

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.