پایان بازی شی مرموز

سیلوان کریستِنسِن راهنمای گردشگری به بازی موش و گربه شی مرموز پایان داد –

ژورنال اِف‌اِم با انتشار تصاویری از جای خالی این جسم مرموز که با بارش برف، سفیدپوش شده، خاطرنشان کرد که بنا بر ادعای افرادی که آن را نزدیک دیده‌اند، این شئ اسرارآمیز به احتمال زیاد از آلیاژ نقره و آلومینیوم ساخته شده بود.

این نشریه تاکید کرده که بنا بر تجسس‌های انجام شده، هنوز هیچ سرنخی که بتواند منجر به ارائه فرضیه‌ای در مورد ناپدید شدن این حجم فلزی شود، پیدا نشده است.

شئ مرموز صحرای یوتا از تپه‌های رومانی سر درآورد

با این حال، راس برناردز، عکاس ماجراجوی آمریکایی که برای عکاسی از این شئ مرموز به صحرای یوتا سفر کرده بود، در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان ادعا کرده که در شب ناپدید شدن آن شاهد تلاش یک گروه چهار نفره برای حمل این حجم فلزی بوده است. آقای برناردز روایت کرده که او و دوستان عکاسش شب هنگام صدای صحبت‌های گروه دیگری را شنیدند و تصور کردند که گروه عکاسی دیگری به منطقه آمده است. ولی به گفته او آنها بسیار زور زدند تا این جسم فلزی را از جایش تکان بدهند و به زمین بیندازند که این اتفاق با تولید صدای مهیبی اتفاق افتاد.

این عکاس ماجراجوی آمریکایی توضیح داده که در همین هنگام یکی از آن افراد گفت:«به همین دلیل است که نباید زباله را در صحرا رها کرد.» آقای برنادرز گفته که در نهایت آنها قطعات بزرگ این حجم فلزی را بر یک گاری سوار کردند و با تاکید بر این که نباید حتی یک ذره از آن باقی بماند، محل را ترک کردند. او در پایان به سی‌ان‌ان گفته که تاکید آنها بر به جای نماندن ردی از آن حجم فلزی نشان می‌دهد که به احتمال زیاد آنها یک گروه حامی محیط زیست بوده‌اند.

اما در نهایت، سیلوان کریستِنسِن که یک راهنمای گردشگری است و در شبکه تیک‌تاک حدود ۳۰ هزار دنبال کننده دارد، ویدیوی حمل این جسم فلزی توسط یک گاری را منتشر کرد و با ثبت هشتگ #LeaveNoTrace نوشت:«اموال شخصی خود را در زمین‌های عمومی رها نکنید.»

همچنین گروه حافظ محیط زیست که آقای کریستِنسِن نیز در آن عضویت دارد با ارسال ایمیلی به شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد:«ما این جسم فلزی را که به مونولیت شهرت یافته بود، از صحرای یوتا حذف کردیم زیرا تبعات آثار سوء استفاده انسان از زمین‌های عمومی، حیات وحش، گیاهان بومی، منابع آب شیرین بیش از پیش نمایان شده است.» آنها تاکید کرده‌اند که هدف آنها، استفاده از این سوژه اسرارآمیز برای ایجاد اتحاد میان مردم برای حفاظت از زمین‌های عمومی بوده است.

پیشتر دو فرضیه در مورد منشاء این حجم‌های فلزی مطرح شده بود. نخست این که حضور آنها ناشی از شوخ طبعی گروهی با الهام از از رُمان و فیلم علمی-تخیلی «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی» است که بر جنبه خرد بخشی یک تک سنگ سیاه(مونولیت) تاکید داشت. دومین این که هدف، ارایه یک اثر هنری با هدف کسب شهرت برای خالق آن است.

مرتبط

کشف یک شی مرموز غول پیکر روی مریخ

معرفی ۵ شی باستانی مرموز که میلیون ها سال بیش از پیدایش انسان قدمت دارند

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.