کودک ایرانی نفر اول نقاشی فائو را از آن خود کرد

دفتر نمایندگی فائو، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، در ایران با انتشار توییتی نوشته است که آترین افشاری توانا برای دومین سال متوالی در رده سنی ۵ تا ۸ سال موفق به کسب جایزه بهترین نقاشی به مناسبت روز جهانی غذا شده است.

فائو هر سال به مناسبت روز جهانی غذا و مبارزه با گرسنگی و سوء تغذیه از کودکان و نوجوانان جهان که بین ۵ تا ۱۹ سال دارند، دعوت می کند در همین رابطه، آثار خود را ارسال کنند.

آخرین گزارش‌های فائو نشان می دهد که نمودار سوء تغذیه و گرسنگی در جهان نه تنها با کاهش روبرو نشده بلکه روندی صعودی طی می کند.

در سال ۲۰۱۹، بیش از۶۹۰ میلیون تن در جهان با گرسنگی دست و پنجه نرم کرده‌اند که ۱۰ میلیون بیشتر از سال ۲۰۱۸ و ۶۰ میلیون بیشتر از ۲۰۱۴ است.

فقرو گرسنگی
سازمان ملل متحد یکی از مهم ترین اهدافش را از بین بردن کامل قحطی و گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ گذاشته است اما پیش بینی ها نشان می دهد که تعداد گرسنگان جهان در سال ۲۰۳۰ با افزایش ۱۵۰ میلیونی به بیش از ۸۵۰ میلیون نفر برسد.

افزایش آمار گرسنگان و قحطی زدگان در دو سال اخیر باعث نگرانی های زیادی شده است. به گفته فائو، عدم توزیع مناسب ثروت در جهان، جنگ، حکومت‌های دیکتاتوری و فاسد و بیماری همه‌گیر ازجمله مهم‌ترین عوامل قحطی و گرسنگی در جهان هستند.

مرتبط  :

کسب افتخارات جهانی توسط دختران افشاری توانا از همدان

اعلام نتایج نهایی مسابقه بین المللی نقاشی «شهر صلح آمیز»

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.