فواید هرس درختان در پاییز

مهندس حسین سعادت
آغاز پاییز با هرس درختان ضمن زیبایی بهتر از سوانح احتمالی جلوگیری کنیم

باهرس درختان در فصل پاییز ضمن زیبایی درختان از اتفاقات ناگوار احتمالی زمستان جلوگیری نماییم –  در فصل زمستان با بارش برف شاخه های خشک و مشرف به خیابان و عابرین سنگین شده و فرود می آیند و اتفاقات ناگواری را رقم می زنند.

بیشتر بدانیم 

با فرا رسیدن پاییز، بسیاری از گیاهان دچار شوک تغییر فصل شده و نیاز مبرم به هرس کردن پیدا می‌کنند. همچنین درختان حیاط شروع به برگریزی می‌کنند و شاخه های خشکشان در معرض شکستگی و آسیب قرار می‌گیرد.

روش هرس کردن

مزیت هرس در این است که به هوا و نور خورشید اجازه می‌دهد تا از میان شاخ و برگ درختان و درختچه ها عبور کند، بنابراین مهم است که ابتدا روی حذف شاخه های مرده یا در حال مرگ تمرکز کنید. همچنین باید زمانی که شاخه ها در حال افتادن یا عبور از یکدیگر هستند، شاخه های کوچکتر و ضعیف تر را از بین ببرید. برداشتن شاخه‌های آویزان پایین درختچه ها که با تردد پاها یا ماشین‌های چمن‌زنی تداخل دارند و هر شاخه‌ای که به صورت عمودی رشد می‌کند و ممکن است به دیوارهای ساختمان آسیب برساند ضروری است. همیشه سعی کنید تا ساقه یا بدنه اصلی گیاه را برش ندهید.

توجه داشته باشید که چیزی که با هرس کردن حذف می‌شود، یکبار دیگر رشد می‌کند و هرس صحیح در زمان مناسب سال باعث تولید گیاه سالم تر و قوی تر برای فصل بعد می‌شود. بنابراین هرس را در زمان و مکان مناسب انجام دهید و از هرس در پاییز اجتناب کنید تا درختان و گیاهان زیباتری در بهار آینده داشته باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.