تسلیحات فریب یا ماکت

شرکتی در جمهوری چک به نام «اینفلتِک Inflatech» بیش از ۳۰ نوع تجهیزات و خودرهای نظامی بادی از تانک و خودروهای زرهی گرفته تا هواپیما و هویتزر را تولید می‌کند، ماکت‌هایی که در جنگ دشمن را فریب می‌دهند.
این شرکت همچنین نمونه‌های بادی و بدل سامانه موشکی هیمارس ساخت آمریکا را تولید می‌کند. هیمارس از جمله تسلیحات و کمک‌های نظامی میلیاردها دلاری غرب به اوکراین است.


مدیر این شرکت پاسخی به این سوال که آیا اوکراینی‌ها در جنگ علیه روسیه از ماکت‌های بادی ساخت شرکت وی استفاده می‌کنند یا نه، نمی‌دهد اما می‌گوید که تجارت شرکتش در سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی اگرچه از پاسخ به این سوال که آیا تولیدات شرکتش در اختیار ارتش اوکراین قرار می گیرد یا نه، طفره می رود اما می‌افزاید: «قابل درک است اگر بخواهیم از کشور شریکی که در تنگاست حمایت کنیم، به آن ماکت‌های بادی می‌دهیم. یا شاید در حال حاضر هم این ماکت‌ها را دارد، و اگر ندارد، مطمئناً آنها را خواهد داشت.»
شرکت «اینفلتک» در شهر «دِچین» جمهوری چک واقع است و ماهانه ۵۰ عدد ماکت بادی تجهیزات نظامی را تولید می‌کند و به کشورهایی که نامشان را اعلام نمی‌کند می‌فروشد. فروش این ماکت‌های فریب‌گر باید مهر تایید دولت جمهوری چک را که عضو ناتوست، داشته باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.