پیام آسمانی ؛ پس از ایمان

از تولد تا مرگ، دنیا تو را به مبارزه می طلبد ، تنها کسانی برآن فائق خواهند آمد که پایانی خوشنام داشته باشند.
آیا مردم چنین پنداشتند که به صرف اینکه گفتند ما ایمان (به خدا) آورده‌ایم رهاشان کنند و هیچ امتحانشان نکنند؟عنکبوت آیه

وظیفه انسان به طور کلی بستگی به باورها، اقتناعات، ارزش‌ها و نگرش‌های فرد در زندگی دارد. اما می‌توان به برخی از مسائل عمومی که به عنوان وظیفه‌های انسانی می‌تواند در طول عمر اشاره کرد:
۱٫ دستیابی به رشد و پیشرفت: وظیفه انسان این است که درطول زندگی خود به دستیابی به رشد شخصی، توسعه ذهنی و روحی، بهبود مهارت‌ها و ارتقا دانش خود بپردازد.
۲٫ پرداختن به روابط انسانی: ارتباط با دیگران، حفظ روابط خانوادگی، دوستانه و اجتماعی، اطلاعات، تنظیم روابط و حل اختلافات نیز از وظایف انسانی محسوب می‌شود.
۳٫ ارتقای سلامت: حفظ سلامتی بدنی و روحی، مراقبت از خود و دیگران، توجه به تغذیه، ورزش و سلامت روانی نیز وظیفهٔ انسانی پررنگی است.
۴٫ اعمال اخلاق و انجام وظایف اجتماعی: تعهد به احترام اخلاقی، عدالت، کمک به نیازمندان، وظیفه‌های اجتماعی و شهروندی نیز از دیگر وظایف انسانی به‌شمار می‌آید.
۵٫ تلاش برای خلق یا برخورداری از زندگی معنوی: برداشتن لذت از زندگی، تحقق آرزوها، دنبال کردن واقعیت‌های فرهنگی و معنوی، پویایی خلاقانه، و کمک به جامعه و دیگران از این شاخصهٔ انسانی می‌باشد.
این تنها چند مثال از وظایف و مسئولیت‌هایی است که انسان در دوره زندگی خود می‌تواند به آنها بپردازد. هر فرد می‌تواند بر اساس معتقدات و ارزش‌های خود، مسئولیت‌ها و وظایف شخصی خود را تعیین کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.